Rekonštrukcia plochých striech - Tepelnoizolačný systém PDF Tlačiť Email

Najjednoduchším a ekonomicky najvýhodnejším tepelnoizolačným systémom, pokiaľ vyhovuje únosnosť nosnej konštrukcie strechy a pôvodný strešný plášť je v dobrom stave je realizácia tepelnej izolácie použitím tepelných dosiek alebo panelov. Táto izolácia je prekrytá novou hydroizolačnou vrstvou.

Ďaľšou možnosťou je položenie novej tepelnoizolačnej vrstvy medzi pôvodnú hydroizoláciu, doplnenú novou hydroizolačnou vrstvou a ďalšie nasledujúce vrstvy: ochrannú vrstvu z geotextílie a stabilizačný posyp dostatočnej hrúbky. Ak pôvodná strecha neobsahuje tepelnú izoláciu, pri zateplení môžeme vytvoriť strechu s opačným poradím vrstiev, tým že na pôvodnú povlakovú krytinu pridáme tepelnoizolačnú vrstvu so stabilizačným posypom.

Pri tepelnej izolacii striech používame buď tepelnoizolačné dosky z minerálnej vlny objemovej hmotnosti 150 – 180 kg/m² alebo extrudovaný polystyrén XPS a polystyrén EPS 100 S, ktorý je cenovo výhodnejší. Izolácia je k podkladu prilepená resp.prikotvená spolu s hydroizoláciou kotvením v presahoch typom kotiev podľa ťahových skúšiek.

 

 

 

Kontakt

TECHNOHALL SLOVAKIA SK, s.r.o.
Papraďová 1/A 
821 01 Bratislava 
SLOVENSKO

Tel.: +421 (0) 905 289 153

Email:
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript, aby ste ju mohli vidieť.

www:
www.technohall.eu

Certifikát BUREAU VERITAS

Certifikát BUREAU VERITAS