Preskočiť na obsah

Izolácia plochých striech

Hydroizolácia plochých striech

Špecializujeme sa na hydroizoláciu plochých striech asfaltovými pásmi pre jedno a dvojvrstvovú aplikáciu, kotvenie, natavovanie a sanáciu porušených hydroizolačných systémov spĺňajúce najvyššie nároky na kvalitu a PVC fóliami, ktoré môžu byť prekryté štrkom alebo dlažbou.

Hydroizolačný systém

Naša firma realizuje komplexné alebo čiastočné rekonštrukcie plochých striech so všetkými klampiarskymi prácami s tým súvisiacimi. Používame vysoko kvalitné materiály s dlhou životnosťou a práce sú prevedené odborne kvalifikovanými pracovníkmi.

Pri realizácii projektov pracujeme predovšetkým s modifikovanými asfaltovými pásmi a hydroizolačnými pásmi MIDA, ktoré sú určené pre profesionálov na realizáciu náročných a rozsiahlych projektov. Naša ponuka zahŕňa aj pásy so samolepiacou úpravou a mikroventilačnými pruhmi. Veľký výber z pásov MIDA presvedčí nášho zákazníka o komplexnosti ponuky, vyvážených technických vlastnostiach a mimoriadnej ekonomickej výhodnosti. Najčastejšie používanými materiálmi z tohto radu sú MIDA TOP G S4, MIDA SELF BASE GV S3.

Tepelnoizolačný systém

Zároveň realizujeme aj tepelnú izoláciu plochých striech tepelnoizolačnými doskami z minerálnej vlny alebo polystyrénom.

Najjednoduchším a ekonomicky najvýhodnejším tepelnoizolačným systémom, pokiaľ vyhovuje únosnosť nosnej konštrukcie strechy a pôvodný strešný plášť je v dobrom stave, je realizácia tepelnej izolácie použitím tepelných dosiek alebo panelov. Táto izolácia je prekrytá novou hydroizolačnou vrstvou.

Ďalšou možnosťou je položenie novej tepelnoizolačnej vrstvy medzi pôvodnú hydroizoláciu, doplnenú novou hydroizolačnou vrstvou a ďalšie nasledujúce vrstvy: ochrannú vrstvu z geotextílie a stabilizačný posyp dostatočnej hrúbky. Ak pôvodná strecha neobsahuje tepelnú izoláciu, pri zateplení môžeme postupovať s opačným poradím vrstiev, tým že na pôvodnú povlakovú krytinu pridáme tepelnoizolačnú vrstvu so stabilizačným posypom.

Pri tepelnej izolácii striech používame buď tepelnoizolačné dosky z minerálnej vlny objemovej hmotnosti 150 – 180 kg/m² alebo extrudovaný polystyrén XPS a polystyrén EPS 100 S, ktorý je cenovo výhodnejší. Izolácia je k podkladu prilepená resp. prikotvená spolu s hydroizoláciou kotvením v presahoch typom kotiev určených ťahovými skúškami.

Radi Vám poradíme a podrobne vysvetlíme potrebné detaily.

Izolácia plochých striech
Hydroizolácia a tepelná izolácia plochých striech

Spolupracujte s nami

Náš tím tvoria vyškolení a kvalifikovaní profesionáli s dlhodobými skúsenosťami. V prípade akýchkoľvek otázok, sme Vám k dispozícii.