Preskočiť na obsah

Strešné výlezy a svetlíky

Realizácia strešných výlezov a svetlíkov

V oblasti strešných výlezov máme skúsenosti so štandardne používaným výlezom s jednotkou na odvod dymu, ktorý sa využíva hlavne v priestoroch schodíšť priemyselných budov. Dané zariadenie umožňuje odvod dymu z horiacich budov a zaisťuje únikové cesty.

Systém strešného výlezu sa skladá z mechanickej časti ,ktorá zaručuje jednoduchú obsluhu a spoľahlivé tesnenie proti vode. Elektrická časť obsahuje požiarny bezpečnostný spínač, dymový senzor, bezpečnostný zámok, ktorý ovláda jednotku na odvod dymu.

Venujeme sa aj  rekonštrukcii svetlíkov (sedlových, oblúkových a pod.) z celohliníkovej skladanej konštrukcie s polykarbonátovou výplňou, s odvetraním. Vďaka nízkej hmotnosti , výborným izolačným vlastnostiam a nerozbitnosti sú tieto svetlíky dobrou alternatívou, čo sa premieta i do úspory nákladov pri realizácii. Ďalšou výhodou ľahkej hliníkovej konštrukcie svetlíka je aj takmer bezúdržbová prevádzka.  

Svetlíky sa vo vyššej miere využívajú na výrobných halách a skladoch, kde je potrebné akokoľvek zlepšiť svetelné podmienky a nie je možné situáciu riešiť fasádnymi oknami. Vzhľadom na to, že podstrešné priestory majú tendenciu sa prehrievať, väčšina svetlíkov otvárateľná a tým umožňuje odvetranie nahromadeného tepla, prípadne vlhkosti. 

 
Strešné výlezy a svetlíky
Strešné výlezy a svetlíky

Spolupracujte s nami

Náš tím tvoria vyškolení a kvalifikovaní profesionáli s dlhodobými skúsenosťami. V prípade akýchkoľvek otázok, sme Vám k dispozícii.