Preskočiť na obsah

Komplexná revitalizácia

Komplexná revitalizácia budov a objektov

Pri celkovej revitalizácii budov je potrebné riešiť úniky tepla komplexne, samotné zateplenie fasády nepostačuje, pokiaľ okná a vstupné dvere sú nežiadúcimi tepelnými mostami.

Komplexná revitalizácia budovy je riešením na dosiahnutie komfortnejšieho, menej nákladného a v neposlednom rade aj ekologickejšieho bývania.

Výmena okien a vchodových dverí

Zabezpečíme kompletnú výmenu okien od dodania , odbornej montáže až po všetky práce s tým súvisiace. Zároveň vieme zabezpečiť výmenu vchodových dverí podľa požiadaviek investora (vrátane doplnkov ako sú panely so schránkami, elektronický vrátnik a pod.).

Pri výbere okien by sa investor mal zamerať najmä na tepelnoizolačné vlastnosti, zvukovú nepriezvučnosť, odolnosť proti zatekaniu, tesnosť okien či typ a kvalitu zasklenia i samotného kovania.

Avšak ani okno či dvere s vynikajúcimi tepelnoizolačnými alebo zvukovoizolačnými vlastnosťami Vám nezabezpečí očakávaný výsledok, ak nie sú správne namontované. A práve túto službu vie naša firma zabezpečiť.

Rekonštrukcia balkónov a prístreškov

Oprava balkónových i loggiových konštrukcií je súčasťou komplexnej obnovy bytových domov. Často bývajú ich poškodenia rozsiahle, čím vplývajú aj na statickú bezpečnosť a funkčné vlastnosti samotnej budovy.

Rekonštrukcia balkónov a loggií zahŕňa výrobu zábradlí, montáž balkónových výplní podľa výberu investora, odstránenie pôvodnej a položenie novej dlažby, pri loggiách aplikáciu omietky, prípadne aplikáciu zatepľovacieho systému s konečnou úpravou stien (omietka).

Pri montáži alebo rekonštrukcii prístreškov sa jedná najmä o tie nad vstupnými dverami, resp. nad balkónmi najvyšších poschodí. Vypracovanie návrhu, poradenstvo pri výbere vhodnej konštrukcie a materiálu je samozrejmosťou.

Zateplenie obvodového plášťa

Zateplením obvodového plášťa môžete predísť premŕzaniu konštrukcie v zimných mesiacoch a naopak prehrievaniu v lete, čo prispieva k príjemnej mikroklíme v interiéri počas celého roka a predchádza tvorbe rosných bodov a následne plesní, ktoré neprospievajú nášmu zdraviu.

Tepelná izolácia a hydroizolácia strechy

Najjednoduchším a ekonomicky najvýhodnejším tepelnoizolačným systémom, pokiaľ vyhovuje únosnosť nosnej konštrukcie strechy a pôvodný strešný plášť je v dobrom stave, je realizácia tepelnej izolácie použitím tepelných dosiek alebo panelov. Táto izolácia je prekrytá novou hydroizolačnou vrstvou.

Revitalizácia stavieb
Komplexná revitalizácia obytných domov a priemyselných objektov

Spolupracujte s nami

Náš tím tvoria vyškolení a kvalifikovaní profesionáli s dlhodobými skúsenosťami. V prípade akýchkoľvek otázok, sme Vám k dispozícii.